FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

PostWysłany: Wto 18:45, 26 Lut 2008 Powrót do góry

Wszytko o lidze polskiej

Posty: 50

PostWysłany: Śro 16:40, 27 Lut 2008 Powrót do góry

Legia coraz bliżej półfinału Pucharu Ekstraklasy. Bohaterem meczu w Bytomiu Takesure Chinyama. W Białymstoku remis „Jagi” z Wisłą.
Polonia Bytom – Legia Warszawa 0:2 (0:0)
Bramki: Legia: Takesure Chinyama (76 – rzut karny i 90). Żółte kartki: Polonia - Wojciechowski, Podstawek, Kamiński Legia - Giza, Szałachowski, Chinyama, Smoliński. Polonia: Kiełpin - Chomiuk, Dziółka, Kral, Wojciechowski - Zieliński (61 - Mężyk), Kamiński (76 - Bochenek), Trzeciak, Mróz, Robaszek - Podstawek (61 - Solecki). Legia: Skaba - Bronowicki, Augustyn, Wysocki, Smoliński - Szałachowski (79 - Frączczak), Vukovic, Burkhardt (66 - Borysiuk), Giza (84 - Kiełbowicz), Rybus - Grzelak (46 - Chinyama). Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Kibice musieli czekać na pierwszą bramkę do 76 minuty. Chwilę wcześniej Aleksandar Vuković wykonywał rzut wolny. Po jego strzale nieodpowiedzialnie w polu karnym gospodarzy zachował się Radoslav Kral, który zatrzymał piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę zamienił go Chinyama. W 90 minucie napastnik Legii dobił Polonię. W sytuacji sam na sam nie dał szans Kiełpinowi i ustalił wynik spotkania na 2 do 0.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Jagiellonia - Vuk Sotirovic (90+2); Wisła - MacPherlin Dudu Omagbemi (43). Żółte kartki: Jagiellonia - Napierała, Sobociński; Wisłą – Diaz. Jagiellonia: Sandomierski - Napierała, Kałużny, Wasiluk, Jarecki (50 - Sokołowski), Bruno (70 - Niedziela), Kwiek (78 - Marczak), Falkowski, Renusz, Truszkowski (46 - Sobociński), Sotirović. Wisła: Juszczyk - Baszczyński, Cleber, Kowalski, Diaz, Mączyński, Cantoro, Jirsak, Szabat (67 - Piotr Brożek), Dudu (83 - Smółka), Paulista (88 - Janik). Sędzia: Mariusz Żak (Katowice).

Jagiellonia przeważała w pierwszej połowie spotkania, jednak głównie dzięki dobrej postawie bramkarza Wisły Marcina Juszczyka, do 43 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Niespodziewanie tuż przed przerwą pierwszą bramkę zdobył Dudu pokonując na raty Grzegorza Sandomierskiego. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu dopiero w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Sokołowskiego precyzyjnie głową uderzył Vuk Sotirović.

PostWysłany: Śro 16:43, 27 Lut 2008 Powrót do góry

Wielkie Derby Śląska, które odbędą się już w niedzielę wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko wśród kibiców, ale i dziennikarzy. Na to spotkanie przydzielono aż 429 akredytacji prasowych i fotoreporterskich. Wnioski przesyłały redakcje z całej Europy! – Z zagranicy najwięcej będzie dziennikarzy z Niemiec. Są to przedstawiciele czołowych tytułów niemieckiej prasy, radia i telewizji. Oprócz nich na meczu zjawią się także m.in. akredytowani dziennikarze z Anglii czy Irlandii – powiedziała rzecznik Ruchu Chorzów, Danuta Drabik.
Mecz dwóch najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, czyli Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze rozpocznie się w niedzielę o godz. 16:00. Nim jednak sędzia wyprowadzi obie jedenastki na boisko, na Stadionie Śląskim odbędą się dwa koncerty oraz wiele innych atrakcji. – Warto przyjść wcześniej! – przekonuje Marzena Mrozik, dyrektor ds. marketingowo-handlowych Ruchu Chorzów.

Bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte już o godz.12:00. Półtorej godziny później przewidziano pierwszy koncert. Na scenie wystąpi zespół Kindla – Jest to ze...

Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)